Chystáte se k zimnímu stěhování a chcete část pokrýt svými silami a to nejtěžší svěřit stěhovací firmě? Pak byste si měli zapamatovat některé důležité body, s nimiž bude akce probíhat v poklidu.

Neklouzavá podrážka a nesmeky – znáte nesmeky, tedy návleky na podrážky bot, které mají na spodní straně ostré výstupky, jimiž se zabodávají do sněhu a ledu a zajišťují stabilitu při chůzi a v postoji? Pak na ně nezapomeňte, stojí jen pár desítek korun a rozhodně se na zimní levné stěhování v Praze vyplatí.

kartonové krabice

Příliš těžké a velké krabice – někteří lidé mohou mít tendenci pořídit velkou kartonovou bednu a tu vyplnit věcmi až k prasknutí. Teoreticky to možné samozřejmě je, ale jakmile krabici zvednete ze země, a bude vážit přes deset kilo a svými rozměry přesáhne váš obličej a hlavně oči, budete si připadat jako neohrabané monstrum, co všude naráží do zdi a zakopává o dveřní prahy. Buďte v tomto směru obezřetní a balte věci raději do více menších krabic, což je důležité hlavně v zimě, kdy může být terén pod nohama i velmi kluzký a nebezpečný.

stěhování knih

Posyp – kdo rád sleduje němé filmové grotesky, může se pobavit i některými z nich, co jsou koncipované jako pády na kluzkém chodníku. Diváci se popadají za břicho smíchy, ale kdyby se toto přihodilo vám na ulici s těžkou krabicí v rukách, a shodou okolností dopadnete na záda, zlomíte si páteřní obratel a skončíte na vozíku, důvod k smíchu to rozhodně nebude. Tam, kde nemáte vy nebo vaši blízcí neklouzavé návleky, sypejte posypový písek. Jistě to ocení i stěhováci a kdokoli jiný.

Pitný režim – v zimě se může zdát, že vzhledem k tomu, že se tolik nepotíme, jako v létě, není nutné mít s sebou žádné tekutiny, a že stěhování přečkáme i bez nich. Možná, že ano, ale fyzická i psychická námaha, kam patří i úklid po stěhování, vyžadují dostatek tekutin, jinak budete podráždění a agresivní, budou se o vás pokoušet bolesti hlavy, deprese a další projevy dehydratace.