U bazénů můžete mít různé způsoby zakrytí, které vám bazén chrání, když není zrovna využívaný. Jedná se o zastřešení, plachtové zakrývání anebo se spokojíte i bez zakrytí, ale to není příliš rozumní volba. Když necháte bazén několik dní bez zakrytí, budete z něj každý den vybírat napadaný hmyz, listí, ze stromu, z předchozího větrného dne. Bazén se vám bude rychleji špinit, jak do něj bude lítat prach a nečistoty. Proto, se prodávají předměty, které vám v tom zabrní. Nemusíte bazén zakrývat po každém koupání, když půjdete během dne čtyřikrát. Stačí, když ho necháte během dne odkrytý a na konci dne ho zakryjete. Budete mít jistotu, že bude přes noc chráněný. Některé dny, ani do bazénu nejdete a tak je zbytečné, aby byl otevřený.

solární plachta

K zakrytí, můžete zvolit dražší nebo levnější variantu. Jedna z těch dražších, je zastřešení celého bazénu a to nízké nebo vysoké. Je to skvělé řešení, které vám vyřeší naprosto všechno, a bazén se dá krásně otevřít, a pak zase zavřít. K otevírání slouží kolejnice, po kterých jednotlivé díly střechy jezdí. Můžete mít jednokolejnicové anebo více kolejnicové. Při vysokém zastřešení se můžete koupat i při zavřené střeše, což je skvělé při špatném počasí.

solární plachta

Nízké zastřešení vám toto neumožní a musíte bazén vždy zcela otevřít. Levnější varianta, je solární plachta https://www.chlorito.cz/solarni-plachty, která vám ohřívá bazén díky slunečním paprskům, které v letních dnech svítí skoro každý den. Plachta je výhodná a dobrá. Poslední variantou je obyčejná plachta, která vám jen chrání bazén. Splní taky své očekávání a nezasáhne vám do peněženky tak jako samotné zastřešení. Všechny tři varianty jsou dobré, záleží jen na tom, kolik do bazénu chcete ještě investovat. Jestli to bude lepší nechat zastřešit nebo zvolíte jen možnost plachty. Už jste se rozhodli nad správnou volbou nebo stále přemýšlíte? Střecha nebo plachta?