Sednout si po práci do kavárny a dát si šálek dobré kávy je někdy opravu jako pohlazení po náročném pracovním dni. Jenže ne vždycky je čas sedět v kavárně, a tak je potřeba mít zásobu kávy i doma pro domácí přípravu. Ovšem není dobré to s děláním zásob nějak zvlášť přehánět, protože pokud budete mít doma kávu i několik měsíců, může začít ztrácet aroma. Milovníci kávy asi ví, že je nejlepší připravovat si kávu z čerstvě namletých zrnek. Ani ta znak byste ovšem neměli mít doma dlouho. Samozřejmě je nemožné a celkem groteskní představa, že pro každý šálek kávy běžíte hned od pražírny, ale není od věci kupovat kávu po menších baleních. Záleží samozřejmě na vaší spotřebě.

zrna kávy

Kde sehnat kávu?
Zrnková káva 1kg je k dostání snad všude. V každém supermarketu najdete takové balení kávy. Jak je to ale s kvalitou? Je jasné že pokud koupíte něco, co je v obchodě bůh ví jak dlouho, asi to moc dobré nebude. Proto je lepší chodit pro kávu do pražírny, kde máte jistotu, že vybraná káva bude nejen kvalitní, ale i chutná a voňavá.

Jak ji máte rádi?
Styl pražení má velký vliv na výslednou chuť kávy. Proto byste měli obsluze v pražírně říct, jakým způsobem si kávu doma připravujete nejčastěji. Podle toho se potom zvolí druh pražení. Máte rádi kávu z pákového kávovaru? Pijete jen turka? A nebo milujete kávové speciality jako latté macchiato a nebo cappuccino? Podle toho byste měli volit i kávu.

káva v páce

Automat nebo ruční příprava
Plně automatický kávovar je skvělý vynález pro všechny, kteří milují opravdu dobrou kávu na všechny možné způsoby. Ty nejlepší stroje umí připravit i 30 druhů kávy stisknutím jediného tlačítka. Jsou ale i lidé kteří milují když si kávu mohou připravit sami. Záleží jen na tom co vám vyhovuje. At tak či tak, určitě si dopřejte kvalitní kávu, která vás uvolní a potěší doma z šálku i v práci z termosky.