Klávesnice a myš jsou běžnou součástí klasických stolních počítačů, které byly ale vytěsněny spíše notebooky. Pro běžné užívání lidé volí častěji notebooky, protože jsou skladné a dají se podle potřeby přenášet. Jsou i lidé, kteří stále nedají dopustit na klasický počítač, ale ani u nich tiskárnu většinou nenajdeme. Kdo na počítači nepracuje doma za účelem práce pro své zaměstnání, většinou tiskárnu nemá. Je to zvláštní, protože přitom každý občas potřebuje něco vytisknout. Mnoho lidí využívá služeb veřejných tiskáren a copy center, kde je ovšem potřeba dokumenty k vytisknutí či okopírování poskytnout obsluze. To může být nepříjemné zejména pokud jde o citlivá data, a člověk je v malém městě. Lepší je mít svou vlastní tiskárnu doma kdykoliv k dispozici.

kanceláře tiskárny

Mezi uživateli počítačů je nejrozšířenější inkoustová tiskárna, která se dnes dá pořídit za méně než dva tisíce korun. Právě nízká cena je velkým lákadlem, a proto se s touto tiskárnou setkáváme nejčastěji. Jenže funguje na základě inkoustových náplní. Naprostá většina tiskáren přestane po čase brát neoriginální tonery. Jeden originální toner může stát několik stovek korun, a pokud jde o barevnou tiskárnu, je jich potřeba více a tím se tisk prodraží. A pokud tisknete jen občas, barva zaschne.

samsung tiskárna

Jaká je nejlepší?
Laserová tiskárna je nejlepší volbou pro všechny, kteří potřebují vytisknout větší množství dokumentů nebo si často tisknou fotky. Je sice dražší a i tonery jsou dražší, ale nevysychají, a její provoz vyjde mnohem levněji než u inkoustové tiskárny. I laserovou tiskárnu lze najít jako samostatnou tiskárnu, skener, kopírku a nebo 3v1, což je nejvyhledávanější varianta. Pokud si vyberete dobrého výrobce, bude i zařízení nabízející více funkcí kvalitnější než u levnější konkurence. Pořiďte si vlastní tiskárnu a tiskněte kdykoliv potřebujete.