Čeká vás maturitní ples či jiná večerní společenská akce, která vyžaduje společenský oděv? Pak vám zajisté přijdou vhod nějaké úchvatné plesové šaty. Pořiďte si jedinečný kousek, se kterým budete za hvězdu večera, a navíc se v něm budete cítit jedinečně. Každá mladá dáme si zaslouží cítit se na maturitním plese jako princezna.

Plesové šaty

Pestrý výběr šatů, ze kterého vám půjdou oči kolem

Šaty na maturitní ples jsou v podstatě klasické plesové šaty, které v mnoha případech vynikají svou pestrostí. Vybrat si můžete styl přesně podle svého vkusu. Důležité je cítit se v šatech pohodlně a sebejistě. Maturitní ples je významnou událostí a neplatí zde, že byste na sebe neměli strhnout pozornost. Mnohé šaty jsou velmi pestré a vybírat můžete jak z klasických střihů, tak i z velmi extravagantních modelů.

Šaty jsou standardně dostupné v mnoha různých velikostech, a to buď se zapínáním na zip či se šněrováním v zadní části. Mohou mít bohatou sukni či být jen splývavé. Pod šaty se typicky umisťuje tzv. kruhová spodnička, která sukni nadzvedává. Ta je k dostání v několika provedeních, a to podle počtu kruhů. Čím více kruhů spodnička bude mít, tím bohatší sukně bude. U maturitních šatů se často používají spodničky dvoukruhové či tříkruhové, ale výběr je čistě na vás.

Šaty na maturitní ples

Správně zvolená velikost i střih dovedou zázraky

Jak bylo uvedeno výše, důležité je se cítit v plesových šatech co nejlépe. Ideální velikost je taková, kdy vám šaty nebudou sklouzávat a zároveň vás nikde nebudou škrtit. Šaty by vám rozhodně neměly bránit v pohybu. Kvůli výběru správné velikosti je samozřejmě vhodné navštívit konkrétní salon, kde si danou velikost vyzkoušíte. Střih šatů se v mnoha případech volí především podle konkrétní postavy, a to samé platí i šněrování či zapínání. Každé ženě vyhovuje něco jiného, a to především s ohledem na různé typy postavy a samozřejmě i tělesné míry.