Chcete se co nejrychleji vystěhovat, například do domu po rodičích, kteří vám jej přenechali, protože jim vyhovuje spíše městský byt s větším pohodlím? Podobných případů existuje celá řada, lidé se dohodnou, nejlépe v rámci užšího příbuzenstva, že si vymění byty, domy či rekreační nemovitosti, a tak jediné, co pak zbývá, je zajistit samotné stěhování – přesun věcí z jednoho místa na druhé.

přeprava kontejnerů

Stěhování může zajistit stěhovací firma anebo jej realizujete sami s pronajatou dodávkou, problém však může nastat až v konečné fázi, kdy zjistíte, že se do domu všechno nevejde. Stává se to například v situacích, kdy vám rodiče přenechali v domě nějaké vybavení, kterým se chcete probrat a vytřídit to, co využijete, a zbytek zlikvidujete. K tomu ale potřebujete jistý čas, jenže jak to udělat, když se chcete co nejrychleji z bytu přestěhovat a s vašimi věcmi z bytu už se do domu nevejdete?

ocelové kontejnery

Řešení by tu bylo – dočasný pronájem skladového kontejneru z obřího areálu https://www.otpsklady.cz/areal/. Umístí se na zahradu před dům, dovnitř vyskládáte to, co chcete třídit, mezitím si v domě vytvoříte dostatek prostoru pro rozmístění nábytku a postupně si interiér zařídíte podle svého. A to, co zbyde a čeho se budete chtít zbavit, pak odvezete na sběrný dvůr a kontejner vyprázdníte.

Pronájmy kontejnerů nejsou ničím neobvyklým, vzhledem k tomu, že se jedná o velmi spolehlivý úložný prostor, který chrání předměty uvnitř před poškozením mechanického rázu a před povětrnostními vlivy. V kontejnerech putuje napříč světem mnoho druhů zboží, nejčastěji se s nimi shledáte na námořních plavidlech, kde bývají naložené po stovkách kusů ve více vrstvách na sobě. Kontejner musí odolat velmi vysoké zátěži i extrémním vlivům počasí, náklad je vystaven působení mořské vody, prosoleného ovzduší a občas i mořským bouřím, tak si jistě dovedete představit, v jakých podmínkách je zboží přepravováno, aniž by bylo poškozeno. Můžete si být víceméně jisti, že vámi uložené předměty zůstanou venku na zahradě v naprostém pořádku po celou dobu jejich úschovy.