Máte chatu na Berounce nebo na Sázavě či kdekoli jinde v krásném prostředí a těšíte se z malebné přírody v jejím okolí? Ale máte v chatě jen starý „odrbaný“ nábytek, který vám dělá jen ostudu, a navíc se na něj bojíte i sednout, protože by se pod vámi mohla sesunout židle až k zemi? Což takhle nábytek vyházet a pořídit něco, na čem se vám bude dobře sedět, a nebude to drahé?

dívka na sedacím vaku

Zkuste to se sedacím vakem

Sedacích vaků se prodávají stovky, možná tisíce. Jenže jsou poměrně drahé, a vybavit jimi celou místnost v přízemí by bylo třeba i nad vaše finanční možnosti. Můžete to udělat ale tak, že si vaky ušijete sami, a vyplníte je polystyrenovými kuličkami. Budete mít vaky šité na míru, v různých tvarech a velikostech, a samozřejmě v barvách či vzorech a materiálu tkaniny tak, jak vám to maximálně vyhovuje.

sedací vaky na písku

Materiál vaků – chcete-li mít vak pevný, vsaďte na nylon. Můžete na vaku pak klidně i skákat, ale počítejte s tím, že nylon je poměrně hrubý, sice je příjemný na dotek, ale není to mikroplyš. Jestliže tedy dáváte přednost pohodlí, mikroplyš je dobrou volbou. Namísto mikroplyše může být vak ušitý i z manšestru, anebo z látky Pom pom, takové posezení na vaku zhotoveného na míru vás bude těšit dvojnásob.

Sedacími vaky pak můžete vyplnit třeba prostor prosklené verandy, obývacího pokoje či podkrovní ložnice, některé vaky mohou posloužit i jako lůžko, pokud je rozprostřete na plocho.

Výplně vaků – rozhodně se vyhýbejte prodeji polystyrenové drti. Je to jen stavební odpad, který špatně drží tvar a nemá to nic společného s pohodlím. Namísto toho využijte polystyrenových kuliček eshop.sepas.cz EPS, zhotovují se v přibližně shodné velikosti, a zajišťují maximální flexibilitu při jakémkoli zatížení, Dobře se zformují podle vaší postavy a posezení bude ergonomičtější, než na běžné sedací soupravě z molitanu.