Představte si, že jste si právě pořídili koberec, a že jste usoudili, že se stane vaším společníkem i pro neobvyklé situace.

Na koberec si rozložíte snídani – připravujete sobě nebo partnerovi rádi snídani do postele? Proč ne, ale což to pro změnu zkusit na koberci? Na podlaze máte více místa a můžete si vedle vás položit různé potřebné předměty, aniž byste se obávali, že se vám na měkkém nestabilním lůžku převrátí.

světlý koberec

Mapové podklady – někteří lidé raději plánují dovolenou či sportovní aktivity podle papírové turistické mapy, nežli na internetu. Papírová mapa je přehlednější a plánování tras na koberci je také pohodlnější. K mapě se tu můžete posadit ze všech stran a můžete plánovat vaše akce společně s přáteli.

Práce na notebooku – výhodou moderní výpočetní techniky je nesporně to, že si ji můžete vzít třeba i na záchod. Pracovat na notebooku lze pod pergolou, v kuchyni na pracovní desce, venku na trávníku,, na balkoně a samozřejmě i na koberci. Tam dokonce můžete zaujmout libovolnou polohu a polohy také často střídat, podobně jako v posteli.

místnost s kobercem

Cvičební podložka – vyznáváte jógu nebo rádi doma posilujete a naopak se vyhýbáte společným posilovnám a sportovištím, kde je koncentrováno příliš mnoho lidí? Cvičení na pohodlném koberci vám může dát mnohem víc, nežli pobyt v posilovně s odborným lektorem.

Bosonohá chůze – koberce si pořizujeme především proto, abychom si užívali jejich hebká, měkká a teplá vlákna. Toho lze docílit pouze chůzí naboso a přiznejme si, že měkčí, teplejší a hebčí povrch v domácnosti nenajdete, snad jen v posteli.

Daň za pohodlí – bosonohá chůze a našlapování v ponožkách po koberci jsou nesmírně pohodlné, ale koberec je textilie, tkanina, která ráda přijímá jak nečistoty, tak i váš pot. Budete-li se tu pohybovat naboso pravidelně, za určitou dobu začne koberec připomínat vůni zpocených chodidel, a to je čas na důkladné čištění vlněných koberců profesionální firmou.