Dřevěná dětská hřiště mohou někdy doslova převrátit naruby životní postoje v rodinách, přičemž si tu lidé uvědomí, jak důležitý je mít vůči dětem přirozený postoj.

Odbývání dětí elektronikou a drahými hračkami – jestliže nabídnete dětem pouze virtuální svět počítačových her, doplněný mnohdy docela brutálními a pro děti zcela nevhodnými pořady (i když se tváří, že jsou pro děti), může se to odrazit na jejich psychice až tak, že z toho onemocní závažnými formami psychických poruch. Mentálně narušené dětské osobnosti vám to pak v dospělosti vrátí ve velmi drsné podobě. Nebuďte naivní a raději jim nabízejte přirozené formy her, koníčků a zájmů, vhodný sport, modelářství, výtvarnou a hudební činnost, řemeslné práce atd.

dětské hřiště

Jemnosti písku na dětském pískovišti se nic nevyrovná – jemný písek šimrá a hladí a je tak příjemný na dotek, že toho využili někteří podnikaví výrobci dětských hraček a nabízí na trhu kinetický písek do domácnosti, s nímž si mohou hrát i dospělí. Tato hračka skvěle doplňuje v zimních měsících dětská venkovní pískoviště, takže děti o tuto úžasnou hračku nepřijdou.

holčička na skluzavce

Slunce nad hlavou -nenechávejte děti zahálet uvnitř domu a vysílejte je častěji ven – bez mobilu. Jen tak, jak jsme to prožívali my, dospělí, co jsme v mládí nezažili žádné mobilní sítě ani notebooky. Slunce nad hlavou má svůj význam z několika důvodů – za prvé se podílí na vytváření serotoninu – hormonu pro dobrou náladu, a pak se v pokožce tvoří potřebný vitamín D.

Pohyb na zahradě naboso – čím dál více lidí zjišťuje, že bosonohá chůze v přírodě doplňuje do organismu energie skrze planetární energii a zároveň klidní rozbouřené emoce. Je to perfektní zbraň proti stresu, a tak ji dopřejte i dětem. Choďte naboso nejen na dětském hřišti, ale i na trávníku, který můžete i upravit pro tyto účely podobně, jako tzv. bosonohé chodníky.