Také patříte k lidem, kteří opravdu nemají zájem provozovat zimní sporty, a zimu v naší středoevropské oblasti považují spíše za nutné zlo, které je třeba nějak překonat, abyste se dočkali jarních měsíců a mohli „normálně žít“? Zima je v našem zeměpisném pásmu ale bohužel velmi dlouhá, v podstatě již koncem září se mohou objevit první plískanice a mlhy, a pokud je zima bohatá na inverzní oblačnost, schází nám Slunce a dostatek denního světla. Dlouhé zimy také přispívají k rozvoji depresí a k deficitu vitamínu D.

palmy v Chorvatsku

Kdo z vás má možnost vyhnout se dlouhé zimě a žít někde jinde, kde je zima mnohem mírnější a kratší, neváhejte. Do rodné vlasti se můžete kdykoli podívat v rámci dovolené na jaře či v létě, ale je docela pravděpodobné, že pokud využijete koupě apartmánu v Chorvatsku, že vás to do České republiky již táhnout nebude. Chorvatsko, to je totiž země zaslíbená zdravému životnímu stylu, a můžete tu prožít mnohem příjemnější život.

ostrov v Chorvatsku

Smog a stres – naše země je proslulá smogovými mraky nad velkými městy a průmyslovými oblastmi, nejhorší situace bývá právě v zimě, a v takovém ovzduší existovat, je opravdu o život. Máte tohle zapotřebí? V Chorvatsku u moře vás nic takového nepotká, nejedná se o průmyslové zóny a velký význam mají i teplé zimy, kdy není nutné tolik vytápět domy a přispívat spalováním fosilních paliv k nezdravému ovzduší.

Záporné ionty a minerální prvky – pobyt u moře je doporučován mnoha lékaři zejména z toho důvodu, že se tu do ovzduší uvolňují záporné ionty, velmi potřebné pro regeneraci našeho těla. Mořská sůl obsahuje řadu stopových prvků a minerálů a koupel v moři je také jednou z cest, jak preventivně působit na civilizační neduhy.

Středomořská strava – ta je bohatá na ovoce a zeleninu, a je mnohem prospěšnější, než staročeská kuchyně. Zlepšením jídelníčku významně přispějete k vašemu pevnému zdraví.