Nová koupelna nemusí být horor
Máte koupelnu už pár desítek let starou a nevyhovuje vám nejen její vzhled, ale i dispozice? Změnit to můžete jedině rekonstrukcí. Nevyhazujte peníze za levné rekonstrukce, kde si jen přetřete kachličky barvou a vyměníte dekorace a koberečky. Pokud máte starší koupelnu, budete potřebovat nové potrubí i odpady, takže rozhodně se vyplatí jít do rekonstrukce od podlahy.

modrá koupelna

I kdybyste si netroufli třeba na rekonstrukci umakartového jádra, které můžete v bytě mít, obkládání byste zvládnout mohli. Pokud máte ve svém okolí někoho kdo vám může podat pomocnou ruku, je to jen plus a určitě toho využijte. Obložit stěny nebo položit dlažbu není nic složitého, ale jde o práci, která musí být provedena precizně. Pokud jste si vybrali obklady nepravidelného tvaru a chcete třeba úzké obdélníčky nebo trojúhelníky, určitě tuto práci svěřte do rukou profesionálů.

hnědá koupelna

Zvládnete to sami?
Pokud jste si jistí že si dlažbu i obklady dokážete udělat sami, určitě si projděte koupelnová studia a prohlédněte si vybrané obklady osobně. Některé mohou mít takovou strukturu, že se vám budou špatně udržovat. Na podlahu si nezapomeňte vybrat dlažbu která není příliš kluzká. K výměně dlažby budete potřebovat nejen vybranou dlažbu ale i terče pod dlažbu, které vám pomohou pokládat jednotlivé kusy dokonale rovné. Jakmile lepidlo zaschne a kachle drží, můžete terče sundat. Pokud nechcete sledovat jak žloutne spárovka, vyberte si raději barevnou – za prvé je teď moderní a za druhé na ní nebudou nečistoty tolik vidět.

K nové koupelně je celkem dlouhá cesta, protože jen samotné bourání staré koupelny vám zabere celkem dost času. Výsledek ale bude stát za to, a určitě vás potěší co všechno jste sami zvládli. Jakmile budete mít hotovo, můžete si začít užívat horké https://www.recepty.cz/recept/horke-maliny-149310 koupele i studené sprchy tak jak máte rádi.