Reálné příjmy jsou v poměru k inflaci na nejnižší úrovni za poslední roky. Ani finanční krize v roce 2008 nezpůsobila takový poprask. Vzhledem ke zdražování všech komodit včetně zadních životních potřeb, musí většina lidí odkládat větší výdaje jako je nákup nového auta nebo zateplení domu. Právě bydlení je jednou z položek která zdražila opravdu skokově a spousta lidí si nemůže dovolit bydlet ve vlastním, i když by chtěli. Dostupnost hypoték je tristní a tak lidé hledají způsoby jak ji získat i když jim ji banka zamítne.

Mnoho lidí by namítlo neztěžujeme si Nebankovnihypoteky, máme se pořád ještě dobře. Někteří se dobře mají – především někteří státní zaměstnanci a příjemci dotací z EU, ale obyčejní zaměstnanci jásat nemohou. Příjmy jim klesly a za výplatu si toho pořídí daleko méně než před rokem. Co se týče bydlení, ČNB zpřísnila podmínky pro získání hypotéky, což celou situaci ještě zhoršuje. Sice je potřeba nedávat hypotéku každému, ale v současné době ji získá málokdo.

uzavření smlouvy

Proto se část lidí rozhodla zkusit získat nebankovní hypotéku. Tu lze získat u finančních domů, které se specializují především na poskytování úvěrů. Pokud máte zájem o tento typ hypotéky, rozhodně si pozorně pročtěte všechny nabídky a hlavně podmínky za kterých lze hypotéku získat a čerpat. Vyhnete se tak nepříjemnostem v podobě nesrozumitelných podmínek nebo sankcí za předčasné splacení a podobně.

peníze bydlení

Získat nebankovní hypotéku bude nejspíš snazší než získat hypotéku u banky. Mnohé společnosti nevyžadují ani potvrzené o tom že proti vám není vedena exekuce nebo že jste nebyli v insolvenci. Nebankovní hypotéka může být cesta k vlastnímu bydlení, ale neměli byste ji uzavírat za každou cenu. Někdy je lepší si pár let počkat na výhodnější podmínky a snažit ose našetřit než si vzít první hypotéku kterou vám někdo nabídne – nemuselo by to být výhodné.