Všimli jste si, že u velké části novostaveb jsou krásně upravené zahrady, a to téměř ihned po dokončení stavby? Je asi jasné že takovým tempem nejde zahradu vybudovat. Většina lidí si bere na pomoct odborníka, kterým je zahradní architekt. Ten dokáže vymyslet se zahradou opravdu divy. Tvorba zahrady od začátku je velmi těžkým úkolem, kterého se je potřeba zhostit co nejdříve, protože rostliny potřebují nějaký čas na to aby mohly vyrůstá případně plodit.

zahrada most

Mít zahradu jen na okrasu?
V dnešní době roste počet majitelů zahrad, kteří upouští od toho, že by jejich zahrada byla kompletně celá pouze okrasná a odpočinková. Kvůli velkému zdražování jídla, hlavně ovoce a zeleniny, si raději začínají pěstovat svoje vlastní plodiny. Dosud okrasná zahrada jde přeměnit na užitkovou, ale není to jednoduché. I v takovém případě je lepší oslovit odborníka.

Zahradní architekti jsou lidé, kteří mají vzdělání v oboru. Můžete tak očekávat kvalitní služby na úrovni a konzultace ohledně vašich přání. Architekt vám rovnou sdělí možnosti jaké vám váš pozemek dává, a na základě toho zpracuje návrh. Většina architektů si svůj návrh realizuje sama, a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. I vy můžete mít zahradu svých snů, ale jestli ji nedokážete vytvořit sami, nebojte se oslovit architekta.

zalévání zahrady

Zahrada je o neustálé práci. Musí se na ní pracovat od jara do podzimu, takže je potřeba s tím počítat. Zvláště jestli chcete pěstovat třeba zeleninu, musíte si pěstovat sazeničky už od února, případně můžete koupit třeba na trhu už sazenice vzrostlé. Zahrada by ale nikdy neměla být o stresu, nýbrž o radosti z toho, co všechno krásného vám vlastní pílí roste pod rukama. Mít krásnou zahradu chce hodně práce a především obrovskou dávku trpělivosti. Nenechávejte ji zarůst trávou, byla by to velká škoda a mohli byste si to vyčítat.