Čištění zubů ráno a večer by mělo být automatické. Bohužel pro mnoho lidí to tak není. Nevhodná strava plná cukrů, návykové látky – například kouření, káva, čaj a víno, které způsobují pigmentové skvrny a špatná hygiena společně tvoří jeden velký problém – zubní plak. Usazuje se v místech, kde zuby nejsou dobře čištěny, tedy nejčastěji mezi zuby. Jen velmi málo lidí používá i zubní nit či mezizubní kartáčky, a to je poznat na stavu zubů. Stačí pár měsíců, a z plat se stane zubní kaz. Ten ale není vidět ani zpočátku nebolí. O to větší překvapení potom člověka čeká v zubařském křesle.

zubní nástroje

Každý by chtěl mít zubního lékaře, u kterého nebolí zubní ošetření. Jenže to často vinou pacienta není možné. Lidé o svoje zuby nepečují jak by měli a potom čekají zázraky od lékaře. Největší zásluhu na stavu zubů ale má vždycky pouze pacient. Jen ten může ovlivnit, v jakém stavu bude mít zuby. Je jasné že pokud si je nebude čistit, nemůže čekat, že jeho zubům se kazy vyhnou obloukem. Kazy se začínají ozývat až po několika měsících, až zub napadnou. Jakmile vás začne zub bolet, už to značí problém. Kazy v začátcích se ještě může podařit zachránit vyvrtáním, ale opravdu hluboké kazy často zničí celý zub, a ten pak musí ven.

pacient a zubař

Přesto že lidé zanedbávají péči o zuby, potřebují mít zubního lékaře. Jenže to je kámen úrazu. Většina zubařů totiž nebere nové pacienty, a to napříč celou republikou. Je zázrak, když se někde místo uvolní. Clinic+ je klinika s moderním vybavením s lékaři, kteří nabízí empatický přístup, vysokou kvalitu zdravotní péče a především zatím stále volná místa. Jednou z poboček jsou Horní Počaply Clinicplus. Klika má celkem pobočky tři a do každé z nich se můžete objednat obilné pomocí online objednávkového formuláře, a pak už stačí jen v dohodnutý termín přijít a nechat se ošetřit. Zachraňte svoje zuby co nejdřív.