Vlastnit jakoukoliv koupací plochu je samozřejmě velké plus. Nejenže tím člověk získá místo, kde si může občas zaplavat, ale zároveň si tím zvýší cenu svého pozemku. Navíc plavání je ideálním tělocvikem, jelikož takto se nejen dají shazovat přebytečné kilogramy, ale zároveň posilovat kondice a celé kosterní svalstvo. Jedná se i jedno z nejlepších cvičení, které může člověk v pravidelných intervalech absolvovat. Bazény už navíc nejsou tak drahé jako dříve. Hlavně nadzemní modely je reálné koupit pouze za pár tisíc, nicméně kdo to myslí s plaváním vážně, měl by si přeci jen připlatit za větší vodní plochu, případně alespoň za protiproud.

Plavecký bazén

Ovšem plavat se nedá jen tak ve všem. Je důležité si zajistit dostatečně čistou vodu, což však není žádný velký problém. v našich obchodech se dají pořídit rozličné preparáty, která dokáží fungovat jako vysoce efektivní dezinfekce.

Mezi ty zdaleka nejpopulárnější je možné řadit chlór. Jedná se o látku, jež má sice docela špatné jméno vzhledem k tomu, že se používala jako vražedný plyn, nicméně nyní se využívá primárně k výrobě dezinfekcí do bazénů. A v tomto ohledu exceluje. Ne každému však přijde po chuti, jelikož chlór nemá zrovna dobrý odér, a navíc často dráždí i pokožku. Z toho důvodu je v nabídkách obchodů také speciální bezchlorová chemie. Ta může mít více podob. velmi oblíbené jsou třeba preparáty s kyslíkem, jež jsou sice poněkud drahé, avšak nedráždí ani neprodukují žádný obtěžující zápach. Lidé rovněž kupují i mořskou sůl. I ta funguje v kombinaci se solonizační jednotkou dezinfekčně.

Soutěž

Plachty

Starat se o bazénovou vodu lze i jinými způsoby, třeba pomocí vhodných plachet, které dokáží ochránit hladinu před napadeným listím a dalšími většími nečistotami. Některé modely jsou navíc natolik sofistikované, že dokáží díky slunečním paprskům vodu ohřívat. Tato vlastnost se hodí hlavně během chladnějších dní.