Technika je něco, co mě vždycky přitahovalo. A i když jsem sice nepochopila různé principy techniky nebo jak něco funguje, ale abych se přiznala, vždycky mě to nějak fascinovalo. Vždyť technické věci jsou tak zajímavé, že někdy mi nad nimi zůstává i rozum stát! Vám ne? Vám technika nechává úplně chladným? A je mi jasné, že opravdu každého člověka vždycky něco fascinuje. Například můj bratr také byl velice fascinovaný tím, jak funguje mobilní telefon anebo počítač. Můj bratr nikdy nedokázal pochopit fakt, že se přes počítač může posílat email anebo přes mobil psát sms.

Mám nový mobil.

Můj bratr stále měl za to, že jinak to nejde než psát dopis ručně. Samozřejmě, že můj bratr už v té doby dávno věděl, na co je počítači nebo email anebo mobilní telefon a sms. Ale když to tak vezmete, velice těžko jde uvěřit tomu, když si to nemůžete osahat. Anebo to nevidíte přímo na vlastní oči. On vlastně ten počítačový a internetový svět, digitální svět je takový, že prostě nejde chytit a nejde ani vidět. Proto je pro někoho velmi složité tomu uvěřit anebo nějak logicky zjistit, jak vlastně funguje. Vezměte si například, kdyby třeba činnost emailu šla normálně vidět nebo kdybyste si to mohli vzít do ruky. Ihned by to šlo lépe pochopit.

Technika mě baví.

A věřte mi nebo ne, ale třeba to je tak úplně jednoduché, že by to pochopila i pětileté dítě. Jenomže my to nevidíme, takže pro někoho je velice složité pochopit. I když člověk o tom mluví a vysvětluje to, tak nemusí to být tak jednoduché pochopit, snad mě chápete. Já mám také ráda věci takové, když to vidím na vlastní oči anebo když si na to mohu stáhnout. A ovšem ale učení je různé a technika taky, takže záleží opravdu na nás, co nás zaujme anebo jak se to rychle naučíme. Myslím si, že je mnoho lidí, kteří se zajímají o techniku nebo alespoň mají tolik znalostí, že by mohli být dokonce i technici.