Znáte to. Počasí se ochladí a vy cítíte, že na vás něco leze. Začnete smrkat, kašlat a cítíte bolest v krku. Ve většině případů se jedná o běžné nachlazení. Většinu lidí potká alespoň jednou ročně. Kvůli nachlazení si málokdo z nás může dovolit si vzít volno v práci. Proto se chceme dostat z nachlazení co nejdříve. S nachlazením nemusíte hned běžet k doktorovi. Nachlazení většinou během pár dní odejde samo. Ale pokud chcete své uzdravování podpořit, existuje několik přírodních způsobů, které vám s tím pomohou.

Hodně tekutin

Pokud jste nachlazení, tvoří se vám v dýchacích cestách hlen, který vykašláváte. Čím více je hustší, tím je obtížnější ho vykašlat. Proto je důležité přijímat hodně tekutin, které vám pomůžou naředit hlen. Kromě toho, při podobných onemocněních člověk snadněji sklouzne do dehydratace.

tekutiny

Slaná voda

Na oteklý krk a bolest v krku vám může pomoci kloktání slané vody. Tím můžete zmírnit otok krku a také zmírnit bolest. Pokud chcete kloktat slanou vodu. V 300 ml teplé vody rozpusťte půl lžičky soli. Poté zakloňte hlavu a kloktejte vodu. Pozor, nepolykejte jí.

Lipový čaj

Lípa má skvělé zdravotní účinky pro náš organismus. A lipový čaj a jeho popíjení během nachlazení vám může velice pomoci. Lípa pomáhá tlumit kašel, napomáhá vykašlávat hlenu a uvolňují horní dýchací cesty. Kromě toho také napomáhá našemu trávení.

Med

Med má skvělé protizánětlivé účinky. Může pomoci na vaši bolest v krku a potlačuje kašel. Med si přidávejte ideálně do horkého čaje, který budete popíjet. Plusem je, že med je opravdu zdravý, a kromě toho chutný.

med

Vitamíny

Do své stravy zařaďte potraviny, které jsou bohaté na vitamíny. Jelikož může být s bolavým krkem obtížné polykat, jsou ideální třeba ovocná a zeleninová smoothie, zeleninové polévky, vývary nebo ovocné šťávy. Vitamíny jsou pro uzdravování velmi důležité.