Co to je catering? Catering je proces nebo způsob podnikání, při kterém cateringová firma připravuje jídlo a poskytuje pohoštění na vzdálených místech. Obvykle to bývá pohoštění pro nejrůznější akce, jako jsou svatby, oslavy narozenin, plesy, meetingy, a může to být pro soukromé oslavy, hotely, restaurace, ale i třeba firmy.

Některé restaurace, které běžně vaří jídlo na místě mohou poskytovat zároveň i catering. Zákazníci mohou například v jejich restauraci ochutnat jídlo, které jim bude tolik chutnat, že budou chtít, aby se podávalo i při příležitosti nějaké jejich oslavy. A tak si mohou u restaurace zajistit cateringové služby.

jídlo

Cateringové služby mohou zahrnovat nejrůznější služby. Součástí může být například obsluha, která bude podávat jídla, nebo pokud budou součástí rauty, může být přítomný kuchař, který bude jídla připravovat přímo u rautového stolu.

Zajistí vám i nádobí, což je skvělé, pokud pořádáte například soukromou akci. Obvykle nejste vybavení na to mít tolik nádobí, jako jsou talíře, příbory a skleničky. Ale i další nádobí může představovat problém, jako jsou třeba naběračky a různé nádoby na jídlo, které ho udržují teplé po delší dobu.

catering

Cateringové společnosti jsou navíc specializované na přípravu toho nejlepšího menu. Nabídnou vám široký výběr z mnoha jídel, kdy si zvolíte podle toho, co bude vyhovovat vám a vašim hostům. Jsou většinou velmi dobří i v úpravě jídla, takže všechny talíře budou vypadat profesionálně a lákavě. Vzhledem k jejich zkušenostem a velkému výběru jídel jsou obvykle schopni vám poskytnout i případné alternativy, pokud má někdo nějaké omezení ve stravování, jako jsou třeba vegetariánská jídla, veganská jídla, jídla bez lepku nebo jídla bez mléka a podobně.

A především, cateringová služba za vás zajistí občerstvení a vy budete bez stresu z příprav a budete si moci naplno užít plánovanou akci.