Právě kolem polykarbonátových skleníků vznikají velmi nebezpečné předsudky, které mohou odradit od jeho koupě a následné instalace. Jenomže většina podobných mýtů vzniká z neznalosti. To bude právě i v tomto případě, protože když se pozorně zaměříte na skleníky ve svém okolí, tak budou převážně z tohoto materiálu. Polykarbonát je totiž poměrně mladý a moderní materiál, který se dříve nepoužíval a tím pádem je zde vysvětlení, proč někteří raději upřednostní sklo, ale ani v tomto případě to nebude špatná volba. Český výrobce skleníků Ekogarden využívá jen kvalitní polykarbonátové desky na skleník o síle 6 mm s boční pozinkovanou výztuhou a s UV filtrem. Díky tomu zahradní skleník z polykarbonátu není již třeba ničím stínit. Tyto desky jsou opatřeny certifikáty zdravotní nezávadnosti a rozhodně nejsou hrozbou pro životní prostředí, natož pro pěstování zeleniny.

ekogarden

Desky, na které se můžete spolehnout

K výhodám tohoto materiálu patří především jeho vysoká mechanická pevnost, a to při nízkých i vysokých teplotách (od -40° C až do +135° C). Mají vynikající tepelně izolační vlastnosti, nechybí jim dobrá propustnost světla a rozhodně jsou i odolné vůči povětrnostním podmínkám. Pokud si zakoupíte polykarbonátový skleník, tak oceníte jeho velmi nízkou hmotnost při samotné montáži. Ačkoliv je rovněž nutné být na pozoru, jelikož je můžete svojí neopatrností poškodit, zvláště jim totiž nesvědčí ostré předměty, kterými byste mohli vytvořit hluboké vrypy.
Skleněné skleníky jsou sice těžší, díky skleněným výplním, ale na druhou stranu budou odolnější a nebudou tolik náchylnější jako zmíněná předešlá verze skleníků. Ekogarden má vždy kvalitní a bytelnou konstrukci, kterou si můžete dokonce objednat v různém barevném provedení. Výhodou je beztmelé zasklívání. Guma lemovka je dodána vždy v ceně skleníku, a to ve správném počtu na okna i na dveře.

skleník ze skla

Skleníky na míru

Polykarbonátový skleník i skleník ze skla si přirozeně vybíráte podle rozměrů, které vám budou nejvíce vyhovovat. Také je skvěle vymyšleno a provedeno větrání, které je od hřebene skleníku, což je daleko efektivnější. Podle délky máte skleníky osazeny okny tak, aby vše bylo dokonale sestavené a funkční. Kvalitní konstrukce se postará o to, že vám skleník jak s polykarbonátovými deskami, tak se skleněnými výplněmi bude dělat radost dlouhé roky.