Čím začít?
Při budování zahrady záleží na tom, jestli ji budete budovat z ničeho a nebo vás čeká předělávání zahrady po někom. Záleží také na tom, jestli ji budete chtít jako okrasnou a nebo na ní budete i něco chtít pěstovat. Krásná zahrada stojí spoustu času a tvrdé práce, tak je potřeba se na to předem připravit. Nejtěžší jsou začátky, kdy je potřeba odvozit nadbytečnou hlínu či stavební suť a srovnat terén.

sekačka na trávu

Poté už jen stačí založit záhony, vysadit stromy, keře a plodiny a můžete se těšit z toho jak vám zahrada roste pod rukama. Velké oblibě se těší různé altány a pergoly, takže na zahradě můžete i odpočívat a pořádat třeba oslavy. Venkovní posezení na zahradě má svou jedinečnou atmosféru, kterou si může užívat kdykoliv během hezkého počasí.

Pravidelná údržba zahrady je potřeba, protože jinak vám zaroste plevelem a případně i náletovými dřevinami a bude to problém nejen pro vás, ale i pro okolní pozemky. Mezi nejméně oblíbené práce patří sekání trávy, protože je potřeba ho dělat pravidelně. Poslední dobou se mluví o tom že tráva by se neměla sekat na úplné minimum, ale že by se měla nechat dlouhá třeba na 10 cm a víc, aby potom nežloutla a neschnula.

sekání trávy

Pokud chcete mít hezký i trávník aniž byste ho museli denně zalévat, je nejlepší jej nesekat úplně nakrátko. Pro někoho to může být problém, protože má doma jen sekačku, která seká trávu téměř u země, a tak je lepší si najmout někoho, kdo se o trávník postará za vás. Tuto možnost využívají zejména majitelé rozlehlejších pozemků a vzdálenějších chat, kam se běžně nedostanou. Zajímá vás jaká je cena sekání trávy Seceni-mulcovani? Každá firma má jiné ceníky, a cenovou nabídku vám vytvoří individuálně podle rozlohy, vzdálenosti a stavu pozemku. Firma si dokáže poradit i se zanedbaným pozemkem, odstraní nejen keře a nálety, ale i pařezy. Nechte si spočítat svou kalkulaci.