Je to takový zvláštní problém, který řeší jak jednotlivci, tak i spousta velkých i malých firem. Kdysi pradávno se používala takzvaná dřevitá vlna. S ní se již tak moc nepotkáte a když tak pouze výjimečně. Člověk vyrobil umělou hmotu a také přišel na to, že se z ní dá udělat bublinková folie, nebo také výplňové polštářky. Od toho času se používá k zajištění ochrany předmětů při přepravě právě tohle.

Přednosti jsou naprosto jasné, když se předmět obalí do takového něčeho podobného, je vlastně zabalený ještě lépe, nežli byla ona dřevitá vlna. I kdyby nakrásně vzniklo v krabici či bedně nějakým způsobem volné místo, předměty by při jízdě nenarážely do stěn, ale do polštářku, nebo právě bublinkové folie. A tím tak vzniká ochrana čehokoli, co se tam v tom balíku nalézá.

bublinková folie

Tyto výplně je třeba volit podle množství a velikosti předmětů. Na ty malé lze v klidu použít pouze bublinky, ale je-li tam něco většího a těžšího, jsou nejlepší volbou právě již výše citované polštářky. A ty můžete klidně použít v klasickém rozměru, ke kterému se ještě dostaneme.

Použití je naprosto jednoduché a zvládne i jen trochu inteligentní opice. Je třeba však pracovat opatrně, aby nedošlo k perforacím, protože pak by to celé neplnilo svůj účel.

kartonová krabice

Nejběžnějším typem je výplňový polštářek 20 x 12 cm role 500 m. Toto balení je určeno spíše firmám a podnikům, které balí neustále a v jedno kuse. Postačí pak dva kosy k běžným věcem, nebo více k předmětům, které vyžadují obalení polštářky úplně. Většinou tak může jít o sklo, nebo také citlivou elektroniku. Ale samozřejmě, že lze balit i potraviny, protože polštářky jsou hygienicky nezávadné. Jejich likvidace je naprosto jednoduchá, stačí je čímkoli perforovat a pak je dát do kontejneru určenému ke sběru umělých hmot.

Jak vidíme, je použití výplňových polštářků zcela jednoduchou záležitostí.